Modna odzież męska

  • by

Może należy zacząć od tego, że cały czas w przeważającej części społeczeństwa istnieje przekonanie, że moda męska jest po prostu nudna. Nic bardziej mylnego, ona też jest pełna kolorów, wzorów i fasonów, tylko mało mężczyzn ma tak naprawdę odwagę założyć coś „innego”. Mimo iż świadomość mężczyzn dużo wzrosła w kwestii stosownego ubioru, to jednak nadal większości brak odwagi, aby choć trochę poeksperymentować. Trudno powiedzieć skąd się to wzięło, czy dlatego, że powszechnie uważa się, że moda jest domeną bardziej kobiecą, czy stąd, że nie wszyscy panowie znaleźli swój własny styl. No właśnie, styl, według słów słynnej projektantki mody Coco Chanel „moda przemija, styl pozostaje”, to on jest kluczowym elementem w doborze odzieży. To my musimy wiedzieć w czym czujemy się najlepiej, lub w czym wyglądamy najkorzystniej, po to , aby móc rozwinąć „modowe” skrzydła i pobawić się bieżącymi trendami. Nie chodzi o to, by bagatelizować czy ignorować bieżącą modę, ale o to, by z tych „gorących hitów” wybrać to, w czym będziemy sobą. Bo szkopuł tkwi w tym, że mamy się ubierać, a nie przebierać.

            Kolekcja męska jest wbrew pozorom bardzo obszerna, przecież mężczyzna, tak jak kobieta musi posiadać co najmniej kilka zestawów ubrań na różne okazje. Tak więc, oprócz ponadczasowych jeansów i t-shirtów, w garderobie męskiej powinny znaleźć swoje miejsce marynarki casualowe oraz spodnie o mniejszym stopniu formalności, czyli typu chino. Najlepiej aby jedno pasowało do drugiego, tak aby można było stworzyć duet doskonały, do którego można dopasować koszulę i akcesoria typu poszetka, krawat lub muszka.  Taki zestaw dobieramy zgodnie ze swoim charakterem i upodobaniami. Modele we wzory są idealne dla mężczyzn lubiących wyróżnić się na tle innych. Dla tych odważniejszych, którzy nie boją się pokazać co im w duszy gra. Natomiast propozycje w gładki deseń są idealne dla panów lubiących klasykę lub też dla mężczyzn, którzy są na początku tej modowej ścieżki i nie do końca wiedzą „z czym to się je”. Taki casualowy zestaw przyda się podczas rodzinnych nieformalnych spotkań, randki czy wyjścia z przyjaciółmi, a nawet do pracy biurowej (jeśli tylko nie obowiązuje określony dress code). Kolejnym żelaznym punktem w męskiej szafie jest garnitur. Tutaj większość panów niestety polega. Chodzi o przekonanie, że panowie uważają iż, wystarczy mi jeden (zazwyczaj ten ślubny) garnitur, otóż nie ! Krój garniturów też się zmienia, teraz stawiamy na dopasowane modele i ten już X letni niekoniecznie dobrze leży, tym bardziej, że z wiekiem sylwetka też ulega zmianom. Więc panowie postawmy na dobrze dobrany garnitur, nie ma nic gorszego niż mężczyzna w źle dopasowanym i miernej jakości garniturze, choćby był nie wiem jak przystojny, jest już skreślony na starcie. Tak więc mamy marynarkę, garnitur, spodnie, brakuje jeszcze koszuli, kurtki lub płaszcza i oczywiście butów. Koszule dobieramy według określonych zasad, tak samo zresztą jak garnitur i marynarkę. Jednak tu możemy poszaleć z kolorami i wzorami. Dzisiejsza moda oferuje nam tak ogromny wachlarz wyboru, że szkoda nie skorzystać. Koszul mężczyzna powinien mieć co najmniej kilka, więc oprócz tych klasycznych białych czy stonowanych, stawiajmy również na wzorzyste i kolorowe. Nie bądźmy nudni. Ale jeśli chodzi o płaszcz,  to zawsze bezpiecznie postawić na sprawdzone klasyczne modele, chyba że planujesz kupić ich więcej, wtedy można zainwestować w camelowy płaszcz lub płaszcz z dopinanym kołnierzem, niekoniecznie w tym samym odcieniu. Zostały nam buty, tutaj śmiało można powiedzieć, że wybór męskiego obuwia jest równie szeroki jak damskiego. Dobieramy je zależnie od pory roku i stopnia formalności. Dlatego warto posiadać te modele eleganckie jak i miejskie, aż po sneakersy, które obecnie mężczyźni zakładają nawet do garniturów.

            Modna odzież to ta, w której czujemy się najlepiej, to często też ta, którą nosimy dłużej niż jeden sezon. Dlatego bezpiecznie możemy stawiać na modele oparte na klasyce, ale inspirowane bieżącymi trendami. Klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Ważne jest również to, aby zawsze ubrać się stosownie do sytuacji. Nie zapominajmy o dodatkach, które potrafią odmienić nasz wygląd i stanowią „kropkę nad i” całej stylizacji. To jak wyglądamy, świadczy o nas samych. Pracujmy na nasz pozytywny wizerunek, w końcu „jak cię widzą tak cię piszą”.